Üretilmiş Ezber Kalıpları: Sivil Toplum Kuruluşları

Seçtiğiniz kategoride, bu zamana kadar üretilen kalıplar aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

Belirli konularda üretilen ezber kalıpları kategorilere ayrılmıştır ve yan taraftaki kutu içerisinde gösterilmektedir. Bu bölümden bir kategori seçtiğinizde, bu zamana kadar üretilen kalıplar aşağıdaki tabloda listelenecektir. Lütfen yandaki kutudan görmek istediğiniz çalışmanın kategorisini seçiniz.

Yaygın ve Yerleşik Kalıpların Sorgulanması Projesi, örnek ezber kalıplarının üretilmesi sürecine katkıda bulunmak istiyorsanız, aşağıda bulunan Yargı Kalıpları Geliştirme Formunu doldurabilirsiniz.

"Sivil Toplum Kuruluşları" içinden seçilmiş kalıplar
Yaygın ve yerleşik kalıplar Neler sorulabilirdi? Sorulsaydı, yerleşik kalıptakinden farklı hangi bakış açısının ortaya çıkmasını tetikleyebilirdi?
Gönüllülük, işi gücü olmayanların işidir.İnsanların kendilerine maddi / manevi yarar sağlayabilecek “işleri güçleri” olabilmesi, herkesin aynı zamanda başkalarına da yarar sağlayabilecek işler yapmalarına bağlı değil midir?Gönüllü hizmetler kişilerin sorun çözme kabiliyetlerini geliştirmede büyük avantaj sağlar. Bu nedenle gelişkin toplumlarda profesyonel kişilerin zamanlarının bir bölümünü secondee olarak ayırıp gönüllü hizmet vermeleri istenir. Gönüllülük, herkesin —özellikle de işi gücü çok olanların— vazgeçilmez ikinci işi olmak zorundadır. Sadece işi gücü olmayanlara terkedilmiş işler topluma yarar değil zarar getirir.

Ezber Kalıpları Geliştirme Formu

"Seçeceğiniz alandaki yargılarla ilgili bilgileri bu forma girebilirsiniz, ya da ilgili kategorinin altındaki formu kullanabilirsiniz."

*

* 100 karakter

Birinci sorunuz

* 140 karakter

* 140 karakter

Varsa ikinci sorunuz

140 karakter

140 karakter

Lütfen * alanları doldurunuz.